Envoyer à un ami

Misja FBI - Ptaki drapieżne i wiosenne kwiaty

FBI, czyli Fast Biodiversity Inventory: misja inwentaryzacji różnych gatunków roślin i zwierząt w sercu Prowansji Przygoda polegająca na poszukiwaniu ptaków drapieżnych i wiosennych kwiatów, która pozwoli Ci stać się prawdziwym ekspertem do spraw bioróżnorodności! ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Misja FBI - Ptaki drapieżne i wiosenne kwiaty

FBI, czyli Fast Biodiversity Inventory: misja inwentaryzacji różnych gatunków roślin i zwierząt w sercu Prowansji Przygoda polegająca na poszukiwaniu ptaków drapieżnych i wiosennych kwiatów, która pozwoli Ci stać się prawdziwym ekspertem do spraw bioróżnorodności! ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Menez à bien d'incroyables projets de recherche !
Des séjours de vacances qui changent le monde
Des aventures hors du commun, des projets de sciences participatives pour le développement durable

Strona główna > Liste des Séjours > Misja FBI - Ptaki drapieżne i wiosenne kwiaty

Dates et Tarifs

Ajouter à ma liste de souhait

Niveau de confort

Niveau physique

Niveau technique

Accessibilité

Introduction

Misja FBI to prawdziwe śledztwo dotyczące bioróżnorodności: identyfikacja jak największej liczby gatunków żyjących na ściśle wyznaczonym obszarze, a konkretnie, podczas tego pierwszego « przeszukania », ptaków drapieżnych i kwiatów. To szansa, by stać się prawdziwym młodszym ekspertem do spraw bioróżnorodności!

Le Séjour

Program Biodiversita poszukuje agentów specjalnych, którzy dołączą do zespołu FBI (Fast Biodiversity Inventory):

Twoja misja, jeśli się jej podejmiesz: dokładnie przeczesać teren i zdobyć jak największą wiedzę o różnych gatunkach na badanym obszarze. Szczególną uwagę poświęcisz ptakom drapieżnym i wiosennym kwiatom.

Miejsce: operacja będzie prowadzona w rezerwacie przyrody w sercu Prowansji.

Czas: W czasie przerwy wielkanocnej: pospiesz się, by dołączyć do misji!

© OSI : OSI, Michael Mags

Zasoby techniczne do realizacji misji: do Twojej dyspozycji będzie cały specjalistyczny sprzęt z laboratorium LINABIO: lupy ręczne, lupy okularowe, siatki i pułapki na owady, klucze identyfikacyjne...

Zasoby ludzkie: poza Twoimi kolegami z FBI, na miejscu będą specjalni doradcy Biodiversita ds. ornitologii i botaniki, by czuwać nad przebiegiem misji i pomóc Ci w jej realizacji.

Twoje cele: spisać jak najwięcej gatunków występujących na badanym obszarze. Najlepsi śledczy zostaną odznaczeni orderami zasługi FBI.

Twoja misja dodatkowa: poza zbieraniem danych, Twój zespół będzie miał za zadanie opracować narzędzia do identyfikacji, by ułatwić pracę kolejnym zespołom śledczych.

Twój raport z misji: wszystkie elementy Twojej pracy powinny zostać zaprezentowane (zdjęcia, okazy...). Oczekuje się od Ciebie interesujących odkryć.

© OSI : Dan Molter / CédricMroczko / Wikipedia

Le Projet de Recherche

Uczestnicy tej wyprawy pomogą w osiągnięciu wielu różnych celów badawczych.
Na mniejszą skalę: zebranie jak najwięcej danych na temat fauny i flory obszarów zagrożonych. Wszelkie dane i wyniki badań zostaną przekazane właścicielom bądź osobom zarządzającym danym terenem. Zebrane informacje pomogą wprowadzić odpowiednie środki ochronne i organizacyjne zabezpieczające różnorodność biologiczną tamtych terenów.
Na większą skalę: zebrane informacje zostaną przekazane organom odpowiedzialnym za ochronę bioróżnorodności na szczeblu regionalnym (stowarzyszenia, zespoły), krajowym (Narodowe Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu) oraz międzynarodowym (GBIF – Global Biodiversity Information Facility).
Na największą skalę: dane te mogą przyczynić się do badań nad rozwojem różnorodności biologicznej, np. w relacji ze zmianami klimatycznymi.

© OSI : Sylvain ALLOMBERT, OSI

Lire plus

Le Quotidien sur Place

W zespole FBI jesteśmy agentami pracującymi w terenie. Z tego względu większość czasu spędzimy na łonie natury, obserwując, identyfikując, licząc oraz lokalizując wszystko to, co oddycha i przykuje naszą uwagę. W takim przypadku plecak na plecy, a w nim mapa, lupa, lornetka, GPS, zestaw LINABIO i w drogę. Poszukiwanie czas zacząć!
Ale jakie znowu poszukiwanie? Będzie to czas na obserwację, w trakcie której pobudzimy naszą ciekawość oraz zaangażujemy całe 5 zmysłów, żeby znaleźć i odkryć oryginalne gatunki kwiatów, nieuchwytne sępy oraz inne gatunki ptaków drapieżnych, które chciałyby się przed nami skryć. A to wszystko w wyjątkowo przyjemnej, acz profesjonalnej atmosferze. W końcu jesteśmy agentami specjalnymi FBI.

© OSI
Notre spot de baignade, le Picodon est l’occasion de visiter des fermes productrices de ce fromage local à succès, la faune et la flore sont très riches, ici une orchidée (Ophrys insectifera).

Pomimo naszych wyjątkowych umiejętności obserwacyjnych, spotkania z niezidentyfikowanymi podejrzanymi” nie będą wyjątkami. Jednak żaden gatunek nie zdoła ukryć przed nami swojej tożsamości! Zbierzemy próbkę genetyczną i siup do labu! Po bliskich oględzinach pod lupą stetoskopową i przy pomocy zaplecza oferowanego przez LINABIO wszystkie ich dane będziemy mieli podane jak na talerzu.
Jednak nawet agenci specjalni FBI potrzebują chwili wytchnienia. Tak więc nasze misje będą się przeplatać z różnymi dodatkowymi zajęciami: gry, zabawy, warsztaty czy zajęcia sportowe.

© OSI : OSI, escapado.fr

Lire plus

Parrains

Sylvain Allombert jest odpowiedzialny za stronę naukową oraz techniczną Programu Badawczego BIODIVERSITA oraz wyjazdy FBI. Doktorat z ekologii ukończony we Francji i Kanadzie pozwolił mu odkryć swoje powołanie. Jest nim popularyzacja wiedzy naukowej w zakresie bioróżnorodności. Poprzez działalność w organizacji pozarządowej rozwija swoje umiejętności w tej dziedzinie, pracując z wieloma różnymi grupami – od małych dzieci po dorosłych. Specjalizuje się w ornitologii, entomologii, ekologii, ale też interesuje się takimi tematami, jak botanika, życie ssaków, gadów czy płazów.
Podczas tej wyprawy Sylvain będzie odpowiedzialny za organizację zajęć naukowych. Co więcej, będzie on naszym specjalistą do spraw insektów. Jego obszerna wiedza z tego zakresu będzie w stanie zaspokoić ciekawość tych najbardziej dociekliwych.

Lire plus

Photos / Vidéos

© OSI

© OSI : OSI, escapado.fr

© OSI : Sylvain ALLOMBERT, OSI

A voir aussiNos partenaires

Voir également