Envoyer à un ami

Przywództwo - ONZ - 5 dni - Forum w Genewie

Wyjazd daje możliwość rozwoju osobistego à la carte poprzez odkrywanie życia i pracy zespołowej wewnątrz najważniejszej organizacji na Ziemi, ONZ. ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Przywództwo - ONZ - 5 dni - Forum w Genewie

Wyjazd daje możliwość rozwoju osobistego à la carte poprzez odkrywanie życia i pracy zespołowej wewnątrz najważniejszej organizacji na Ziemi, ONZ. ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Menez à bien d'incroyables projets de recherche !
Des séjours de vacances qui changent le monde
Des aventures hors du commun, des projets de sciences participatives pour le développement durable

Strona główna > Liste des Séjours > Przywództwo - ONZ - 5 dni - Forum w Genewie

Dates et Tarifs

Ajouter à ma liste de souhait

Niveau de confort

Niveau physique

Niveau technique

Accessibilité

Introduction

Przyjedźcie odkryć metody pracy Objectif Sciences International i poznać proces tworzenia, organizowania i przedstawiania projektów w ramach dedykowanych platform.

Wyjazdy z cyklu „Excellence” są doskonałą okazją do spotkań i odkryć, ale przede wszystkim są to szkolenia z przywództwa i rozwoju osobistego.

Le Séjour

Zapraszamy Uczestniczki i Uczestników, którzy byli obecni na Zgromadzeniu Ogólnym Uczestników (wyjazd „Excellence” poziom 1) oraz mają taką możliwość i chęci, do wzięcia udziału w FORUM W GENEWIE, organizowanym co roku przez OSI w siedzibie ONZ (Organizacji Narodów Zjednoczonych) w Genewie.

„Spotkania Excellence” to wyjazd na wysokim poziomie, oferujący uczestnikom najlepsze umiejętności, którymi dysponuje kadra kierownicza OSI, a wszystko to w ramach najniższej możliwej opłaty wpisowej: uczestnicy ponoszą jedynie koszty administracyjne, animatorów grupy oraz zakwaterowania. Wszystkie koszty przygotowania wyjazdu są całkowicie i dobrowolnie pokrywane przez ogół członków zespołu.

Tylko uczestnicy, którzy brali udział w Zgromadzeniu Ogólnym Uczestników, mogą zapisać się na FORUM W GENEWIE. ZO Uczestników jest jednocześnie czasem przygotowań do występowania na FORUM oraz szkoleń niezbędnych do prawidłowego przebiegu FORUM.

Uczestnicy, którzy chcą przyjechać na FORUM W GENEWIE, mają do wyboru:

 • sami zorganizować swój przyjazd;
 • przyjechać pod opieką nauczycieli;
 • zorganizować się w wieloosobowe delegacje.

Wspólny przyjazd można zorganizować przy okazji pobytu na ZO Uczestników, ale też wcześniej lub później.

Niezależnie od tego, czy przyjeżdżają sami czy w grupie, Uczestnicy, którzy chcą wziąć udział w FORUM W GENEWIE, muszą zapisać się na wyjazd „Spotkania Excellence”, który odbywa się podczas FORUM W GENEWIE. Ten niezwykle pouczający wyjazd stanowi niesamowite doświadczenie i pozwala obcować z ONZ przez tydzień. Opłata wyliczona jest na podstawie kosztów generowanych przez obecność uczestnika, jest więc znikoma w porównaniu do kosztów organizacji tego pobytu, który może stanowić punkt zwrotny w Waszych pozostałych projektach, Waszej karierze i, przede wszystkim, Waszym obywatelskim zaangażowaniu w przyszłość naszej Planety. Ponoszone przez Was koszty obejmują zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę, a wszystkie inne (organizacja, zarządzanie, bezpieczeństwo, logistyka, administracja itd.) pokrywa organizacja i jej aktywni członkowie.

Jest to punkt zwrotny, ponieważ będziecie mieli okazję spotkać się i przebywać z ważnymi aktorami Zrównoważonego Rozwoju oraz decydentami, a także angażować się „tam, gdzie wszystko się dzieje”.

Jest to pobyt wielojęzyczny (język uczestnika + francuski i angielski), a samo FORUM W GENEWIE zawsze odbywa się po francusku i angielsku, i czasami dodatkowo po hiszpańsku, rosyjsku, chińsku, arabsku i w innych oficjalnych językach ONZ.

FORUM W GENEWIE (GENEVA FORUM) to Doroczny Zjazd Aktywnych Członków Organizacji Pozarządowej Objectif Sciences International. Jest to jednocześnie Forum Ekonomiczne (jak Światowe Forum Ekonomiczne w Davos), Forum Ekologiczne (jak Szczyt Ziemi) oraz Forum Społeczne (jak Światowe Forum Społeczne w Porto Alegre), jednak wyróżniające się w 4 punktach:

 • zagadnienia z 3 dziedzin: ekonomiczne, ekologiczne i społeczne, traktuje się na tym samym poziomie i nadaje się im tę samą wagę;
 • w warsztatach biorą udział aktywni członkowie Objectif Sciences International, uczestnicy wyjazdów organizowanych przez OSI oraz zaproszeni eksperci z poszczególnych dziedzin (zobacz program) ;
 • dyskusje i spotkania są dostępne dla wszystkich za darmo i organizowane w taki sposób, by służyły wdrażaniu rozwiązań w trakcie FORUM;
 • dyskusje i prezentacje odbywają się w siedzibie ONZ, więc delegaci Stałych Przedstawicielstw Rządów przy ONZ mogą brać udział w trwających dyskusjach i zapoznać się z rzeczywistymi problemami, które są omawiane.

Czy jakiś temat lub wyzwanie szczególnie Was poruszyło w czasie Wyjazdu organizowanego przez OSI? Pragniecie wspierać ochronę dzikich zwierząt, pomóc w utrzymaniu nomadyzmu, przyczynić się do poprawy sytuacji kobiet, wspierać udział dziewcząt w rozwoju nauki, pomóc w zwalczaniu chorób... Przyjedźcie i zaangażujcie się na miejscu przy okazji FORUM OSI W GENEWIE.

 Program

Uwaga: poniższy program upubliczniono w celu rozpowszechniania; inne organizacje, które chcą wykorzystać program do przygotowania własnych spotkań, proszone są o podanie źródła (Objectif Sciences International).

Oto przykładowy plan „Spotkań Excellence” poziom 2 na 2016 rok:

Poniedziałek :

 • 8h30 – 9h00 : Wejście do siedziby ONZ, rozdanie identyfikatorów ważnych przez cały tydzień (można je zatrzymać przy sobie).
 • 9h00 –10h00 : Oprowadzanie po siedzibie ONZ przez zespół OSI, zwiedzanie najważniejszych miejsc i ustalenie punktów orientacyjnych. Zdjęcie grupowe i indywidualne w sali Praw Człowieka.
 • 10h00 –12h00 : Trening przemawiania publicznego i powtórzenie prezentacji na temat wybrany podczas udziału w poziomie 1.
 • 12h00 – 13h30 : Przerwa obiadowa / kawowa na stołówce ONZ.
 • 14h00 – 18h00 : Wystąpienia na temat programu badawczego oraz zrealizowanych i planowanych projektów. Udział w prezentacjach, dyskusjach i konsultacjach z różnymi ekspertami i przedstawicielami organizacji pozarządowych z całego świata.

Wtorek:

 • 8h30 –10h00 : Zwiedzanie Genewy = Pałac Wilsona + fontanna
 • 10h00 –12h30 : Zwiedzanie MKCK
 • 12h30 –13h30 : Obiad na stołówce MKCK
 • 14h00 –18h00 : Udział w dużych międzynarodowych konferencjach.
 • Wieczór: Nocne zwiedzanie starego miasta i degustacja pieczonych kasztanów

Środa :

 • 8h30 –12h00 : Udział w dużych międzynarodowych konferencjach.
 • 12h30 –13h30 : Przerwa obiadowa / kawowa na stołówce ONZ.
 • 14h00 –18h00 : Udział w dużych międzynarodowych konferencjach.
 • Wieczór: Nocne zwiedzanie starego miasta i degustacja pieczonych kasztanów

Czwartek :

 • 8h30 – 9h00 : Wejście do siedziby ONZ, oprowadzanie po budynku dla nowo przybyłych.
 • 10h00 –12h00 : Trening przemawiania publicznego i powtórzenie prezentacji na temat wybrany podczas udziału w poziomie 1.
 • 12h00 – 13h30 : Przerwa obiadowa / kawowa na stołówce ONZ.
 • 14h00 – 18h00 : Wystąpienia na temat programu badawczego oraz zrealizowanych i planowanych projektów. Udział w prezentacjach, dyskusjach i konsultacjach z różnymi ekspertami i przedstawicielami organizacji pozarządowych z całego świata.
 • 20h00 : Uroczysta kolacja Forum w Genewie (osobne zapisy).

Piątek :

 • 9h00 – 12h00 : Zwiedzanie ONZ
 • 12h00 – 13h00 : Przerwa obiadowa / kawowa na stołówce ONZ.
 • 13h00 – 16h00 : Zwiedzanie CERN. Okrągły stół i podsumowanie wyjazdu. Czas wolny.
 • Wieczór: Nocne zwiedzanie starego miasta i degustacja pieczonych kasztanów

 Zakwaterowanie

 • Uczestnicy mogą dowolnie decydować o ilości noclegów w miejscu zakwaterowania.
 • Przyjęcie uczestników bez zakwaterowania odbywa się rano, przed rozpoczęciem zajęć.

Chętni uczestnicy i opiekunowie zostaną zakwaterowani w schronisku młodzieżowym w Genewie.
Na koniec dnia grupa może zbierać się w wyznaczonych punktach spotkań, by razem udać się do schroniska i spędzić wieczór.

Każdy zarezerwowany nocleg obejmuje noc poprzedzającą lub następną (np.: rezerwacja na poniedziałek = nocleg od niedzieli wieczór lub od poniedziałku wieczór). Cena noclegu w schronisku młodzieżowym zawiera śniadanie.

Zgodnie z własnymi upodobaniami, kolacje można jeść w restauracji lub przyrządzać samodzielnie we wspólnej kuchni. W czwartkowy wieczór uczestnicy zaproszeni są na uroczystą kolację Forum w Genewie.

 Cel Projektu

Wyjazd jest okazją do zapoznania się z funkcjonowaniem projektu wewnątrz ONZ oraz do spotkania profesjonalistów z różnych dziedzin (przedstawicieli organizacji pozarządowych, naukowców, …) i zdobycia cennych kontaktów, pomocnych w Waszych planach na przyszłość.

Prezentowane pomysły i projekty mogą nakierować Was na nową ścieżkę kariery zawodowej lub pomóc w wyborze kierunku studiów, którego wcześniej nie braliście pod uwagę. Te spotkania mogą zmienić Wasz sposób postrzegania otaczającego świata.

 • Macie własny projekt? Możecie przywieźć swoje pomysły i skorzystać z profesjonalnej sieci, która wesprze projekt i pomoże w jego udanej realizacji.
 • Nie macie projektu? Spotkania i prezentacje mogą zainspirować Was do podjęcia nowego projektu lub ożywienia starych pomysłów, o których zapomnieliście.

To doświadczenie w ONZ to dopiero początek przygody …

 Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1) Czy trzeba mieć doświadczenie w roli przedstawiciela, żeby móc przyjechać?
Uczestnicy są przygotowywani do występowania przed publicznością złożoną z międzynarodowych ekspertów, przedstawiania prezentacji i udziału w konferencjach. Otrzymują wsparcie podczas dyskusji i są zachęcani do wyrażania swojej opinii. Ukoronowaniem tego spotkania jest możliwość obserwowania wewnętrznej organizacji ONZ oraz aktywnego udziału w Rozwoju Projektów.

 Wyjazdy „Excellence”

Wyjazdy « Excellence » poświęcone są przygotowywaniu projektów z pogranicza Nauki i Techniki. Niektórzy Uczestnicy (ci, którzy wzięli wcześniej udział w jednym wyjeździe) mogą zaangażować się w proces selekcji, tworzenia i wdrażania projektu wewnątrz Objectif Sciences International.

Wyjazdy te zapewniają uczestnikom środowisko pedagogiczne, pozwalające na opanowanie metodologii i umiejętności zarządzania projektami. Są to cenne doświadczenia, przydatne zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Udział w każdym z modułów gwarantuje możliwość przejścia do poziomu wyższego. Każdy z kolejnych poziomów ma swoją ciekawą specyfikę.

Photos / Vidéos

A voir aussiNos partenaires