Envoyer à un ami

Misja FBI - Ptaki drapieżne i wiosenne kwiaty

FBI czyli Fast Biodiversity Inventory: misja inwentaryzacji różnych gatunków roślin i zwierząt w sercu Prowansji Przygoda polegająca na (...) ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Misja FBI - Ptaki drapieżne i wiosenne kwiaty

FBI czyli Fast Biodiversity Inventory: misja inwentaryzacji różnych gatunków roślin i zwierząt w sercu Prowansji Przygoda polegająca na (...) ↓ Lire le descriptif détaillé plus bas ↓

Menez à bien d'incroyables projets de recherche !
Des séjours de vacances qui changent le monde
Des aventures hors du commun, des projets de sciences participatives pour le développement durable

Introduction

Misja FBI to prawdziwe śledztwo dotyczące bioróżnorodności: identyfikacja jak największej liczby gatunków żyjących na ściśle wyznaczonym obszarze, a konkretnie, podczas tego pierwszego « przeszukania », ptaków drapieżnych i kwiatów. To szansa, by stać się prawdziwym młodszym ekspertem do spraw bioróżnorodności!

Le Séjour

Program Biodiversita poszukuje agentów specjalnych, którzy dołączą do zespołu FBI (Fast Biodiversity Inventory):

Twoja misja, jeśli się jej podejmiesz: dokładnie przeczesać teren i zdobyć jak największą wiedzę o różnych gatunkach na badanym obszarze. Szczególną uwagę poświęcisz ptakom drapieżnym i wiosennym kwiatom.

Miejsce: operacja będzie prowadzona w rezerwacie przyrody w sercu Prowansji.

Czas: W czasie przerwy wielkanocnej: pospiesz się, by dołączyć do misji!

Zasoby techniczne do realizacji misji: do Twojej dyspozycji będzie cały specjalistyczny sprzęt z laboratorium LINABIO: lupy ręczne, lupy okularowe, siatki i pułapki na owady, klucze identyfikacyjne...

Zasoby ludzkie: poza Twoimi kolegami z FBI, na miejscu będą specjalni doradcy Biodiversita ds. ornitologii i botaniki, by czuwać nad przebiegiem misji i pomóc Ci w jej realizacji.

Twoje cele: spisać jak najwięcej gatunków występujących na badanym obszarze. Najlepsi śledczy zostaną odznaczeni orderami zasługi FBI.

Twoja misja dodatkowa: poza zbieraniem danych, Twój zespół będzie miał za zadanie opracować narzędzia do identyfikacji, by ułatwić pracę kolejnym zespołom śledczych.

Twój raport z misji: wszystkie elementy Twojej pracy powinny zostać zaprezentowane (zdjęcia, okazy...). Oczekuje się od Ciebie interesujących odkryć.

Photos / Vidéos

© OSI

© OSI : OSI, Michael Mags

© OSI : OSI, escapado.fr

© OSI : Sylvain ALLOMBERT, OSI

© OSI : Dan Molter / CédricMroczko / Wikipedia

A voir aussiNos partenaires

Voir également